Saç mezoterapisi son senelerde en sık uygulanan unsurlar arasında yer alıyor. Özellikle yöntemlerin hem erkeklerde hem de kadınlarda klinik olarak olumlu sonuçlar verdiğinin fark edilmesi ile yaygınlaşması da hızlanmıştır. Bu tedavi kapsamında saç derisine zerk edilen vitamin ve besleyici kimyasallar ile saçın yeniden eski gücünü kazanması için bir fırsat sunulmaktadır. Kellik tedavilerinde dahi kullanılan oldukça nitelikli bir yapısı bulunuyor.

Saçlarınız Canlılığını Yeniden kazanacak!

Modern zamanda hava kirliliğinin artması ve sigara ya da sağlıksız beslenme gibi alışkanlıkların yaygınlaşması ile beraber kişilerin sıklıkla saç dökülmesi ve incelmesi gibi sorunlar ile karşılaştığı da fark ediliyor. Bu sorunun ortadan kaldırılması için hem günlük alışkanlıklarınıza yön vermelisiniz hem de saçınıza canlılığını yeniden kazandıracak mezoterapiye bir şans sunmalısınız.

  • Bu aşamada uygulamanın sonrasında bakımın ve saç yıkaması gibi adımların da dikkatle yapılması gerekir. Uzmanınız bu alanda saç diplerine zarar vermemenizi tavsiye edecektir.

Nasıl Uygulanır?

Saç mezoterapisi hem bölgesel hem de bütünsel olarak uygulanabiliyor. Örneğin erkeklerde saçların genel olarak orta ve ön kısımlarında dökülmenin hızlı olduğu fark ediliyor. Bu noktada bölgesel mezoterapi ile elde edilecek olan verimliliğin yüksek bir seviyeye çıkması için fırsat yakalanır. Kadınlarda ise genelde saçın tümüne yayılan bir cansızlık ve dökülme söz konusudur. Bu tip vakalarda da bütünsel olarak uygulanır.

Uygulama Acılı Mıdır?

Saç mezoterapisi kapsamında kişilerin saç derisine mikroenjeksiyon yapılır. Bu enjeksiyonun yapıldığını fark etmeyeceksiniz dahi! Tam da bu nedenle sorun yaşamadan sürecin tamamlanması ve acı gibi sorunlar olmadan saçlarınızın hiç olmadığı kadar güçlü biri hale gelmesi için fırsat yakalayabilirsiniz. Yapılan uygulamanın hemen sonrasında güneşe direkt olarak çıkmamalısınız. Bu saç köklerinin zarar görmesine neden olabilir.

Kesin Sonuç Verir Mi?

Saçlarda meydana gelen dökülmenin herhangi bir fizyolojik boyutu bulunmuyorsa mezoterapinin net bir biçimde sonuç vereceğinin altı çizilmelidir. Özellikle kadınlarda saç dökülmesinin yavaşlatılması ve erkeklerde de kellik ile mücadele edilmesi için fırsat sunuluyor. Siz de kesin sonuç veren bu metodu uzman ellerde uygulatarak sürece yeni bir boyut kazandırma fırsatını elde edebilirsiniz.