Göz mezoterapisi sayesinde gözaltı morluklarının ve göz kenarı kırışıklıklarının ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz. Bu süreç içerisinde özellikle gözaltında morlukların yanı sıra çöküklükler de olan kişiler bu yöntemi tercih edebilir. Elde edilecek sonucun gözle görülür bir seviyede fark yaratacağının da belirtilmesi gerekir.

Nasıl Uygulanır?

Göz mezoterapisi kapsamında göz çevresine zerk edilecek olan vitamin ve minerallerin sizin kişisel gereksinimlerinize uygun bir biçimde seçilmesi gerekiyor. Bu noktada özellikle seçmiş olduğunuz ürünlerin sizin vücudunuzda herhangi bir hassasiyet de yaratmaması gerekir. Doktorunuz ile hangi unsurlara karşı alerjik reaksiyon gösterdiğinizi ile alakalı bilgi paylaşımı yapmalısınız.

Uygulama Sürecinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Öncelikli olarak yaşlanma sürecinde olmayan kişilere uygulanmaz. Bu uygulamanın yapılması içim 30 yaş üzerinde olmanız tavsiye edilir. Kırışıklıkların başladığı yaşlar da buna tekabül eder. Elde edeceğiniz verimliliğin en yüksek dereceye çıkması için bu sistem özelliklerinden faydalanabilirsiniz.

  • Uygulama aşamasında sadece uzman olan kişilerden yardım alınmalıdır. Bu tip klinik uygulamaların sadece hekimler tarafından gerçekleştirilmesi gerekir. Kullanılan kimyasalların her birinin klinik olarak da test edilmesi gerekiyor.

Kaç Seans Uygulanması Gerekir?

Mezoterapinin direkt olarak tek bir seansta etki göstermesini ve bu etkinin kalıcı olmasını beklemek gerçekçi olmayacaktır. Tam da bu nedenle seans uygulaması hakkında fikir sahibi olmak için sizin derinizin genel durumu ve yorgunluğu hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Daha genç ve hasarın daha düşük olduğu ciltlerde özellikle daha kısa sürede ve birkaç seans içerisinde etki kendini net bir biçimde gösterecektir. Elde edilen verimliliğin kalıcı olması için bakımların devam ettirilmesi ve aynı zamanda beslenme ve yaşam düzeni ile alakalı da oldukça dikkatli olmalısınız.

Acı Verir Mi?

Göz mezoterapisi acı veren bir uygulama değildir. Mikro iğneler ile uygulanan biri tedavi yöntemi olduğu için enjeksiyonun yapıldığını fark etmeyeceksiniz dahi! Bu konuda hassasiyeti olan ve acı eşiği düşük olan kişilerin bölgesel olarak soğuk kompres ile uyuşturma adımından faydalanması da mümkündür. Bu şekilde enjeksiyon sürecinde acı duymayacaksınız. Yapılan yorumlar da sürecin hem acısız hem de sonucun fark edilir derecede net olduğunu belirtir.