Dudak dolgusu yüzde uygulanan ve etkisi net bir biçimde olumlu minvalde fark edilen uygulamalardandır. Neredeyse bu konuya ilgili olan birçok kadın tarafından tercih edilen seçenekler arasında bulunuyor. Kalıcı olmaması ve tekrarlanabilir olması, derecesinin ayarlanabilmesi de memnuniyeti maksimum dereceye çıkaran detaylar arasında kendini göstermektedir.

Dudak Dolgusu Acılı Bir İşlem Midir?

Dudak dolgusu kapsamında kişilerin bölgesel olarak uyuşturma işlemine tabi tutulabileceği görülüyor.

  • Bu noktada elde edilecek sonucun nasıl olacağı ile alakalı olarak bilgisayar programları da bulunur. Bu programlar üzerinden ne kadar dolgu yapılırsa ne kadar etkili olacağı ya da yüz ifadenizin ne yönde değişim göstereceği ile alakalı incelemeler de yapabilirsiniz. Elde edilecek olan verimlilik bu şekilde daha yüksek olacaktır. Hali hazırda acısız olan bu operasyonun sonucundan emin olarak yaptırmak size daha büyük bir kolaylık sunar!

Tekrarlanabilir Mi?

Kişilerin dudak dolgusu 6 ay ile 1 sene arasında kalıcılığa sahiptir. Bu nedenle tekrarlanma imkanı vardır. Hatta son senelerde bu derece popüler olmasının bir diğer sebebi de kendi kendine yok olan bir materyalden yapılmasıdır. Dudak dokusu ile uyumlu olan bu kimyasala kişilerin bağışıklık sisteminin olumsuz tepki göstermesi söz konusu olmayacaktır. Dilediğiniz gibi dudağınızın şekillendirilmesini sağlamak için tekrar tekrar uygulama yapabilirsiniz. Tabi ki bunun için doktorunuzun tavsiyeleri ve yönlendirmelerini de dikkate almalısınız.

Dudak Çerçevesinin Belirginleştirilmesi

Dudak çerçevelerinin belirginleştirilme işlemi aynı zamanda kontür işlemi olarak da biliniyor. Bu uygulama sayesinde dudakları belirgin olmayan kişiler için harika doğal bir hat hazırlanır. Hatta dolgu işleminin öncesinde bu şekilde hat hazırlanması elde edilecek olan sonucu daha verimli kılacaktır. Bu kontür işlemi de geçicidir. Dilerseniz belirli aralıklar ile yineleyebilirsiniz.

Konunun Uzmanlarına Danışın

Dudak dolgusu gibi uygulamaların sadece konunun uzmanları aracılığı ile tamamlanması gerekir. Siz de sadece alanında uzman estetik cerrahlar ile iş birliği içerisinde dudağınızda bu tür bir revizyona gidebilirsiniz. Aksi takdirde yüzde enfeksiyon oluşma ya da yüzün verilen etken maddeye alerji reaksiyonu oluşturması gibi sorunlar meydana gelebilir.